GREETHIS - ПРОЕКТ

GreeTHIS - Зелений туризм та історична спадщина - сходинка для розвитку Басейну Чорного Моря

GreeTHIS – проект, що фінансується програмою транскордонного співробітництва Чорноморського басейну 2014-2020. GreeTHiS об’єднала партнерів з 6 країн: Болгарії, Республіки Молдови, України, Греції, Грузії та Румунії.

Конкретними цілями проекту є:

– Сприяти розвитку зеленого транскордонного історичного туризму в басейні Чорного моря шляхом заохочення ноу-хау, технологій адаптації клімату до історичних і захищених будівель та сприяння передачі інноваційних бізнес рішень між країнами.

– Підтримувати зміну орієнтації зелених туристичних компаній на стійкість клімату до об’єктів, що охороняються туристичними об’єктами, шляхом створення сприятливих бізнес-можливостей в країнах басейну Чорного моря.

– Збільшити потенціал зацікавлених сторін у сфері адаптації клімату в історичній спадщині та у сфері зеленого історичного туризму.

– Продемонструвати стійку енергетичну інтервенцію в історичних районах і будівлях, що дотримуються культури, спадщини та місцевого характеру.

ГОЛОВНІ ГРУПИ ЗАХОДІВ ПРОЕКТУ

charts and graphs with magnifying glass and pencil, calculator,

Т1 - Технічні рішення в області ЕЕ та адаптації до зміни клімату в історичних будівлях та пам’ятниках

Метою цієї діяльності є створення сприятливих умов для нарощування потенціалу певних цільових груп шляхом надання технічної підтримки експериментальним об’єктам, створення моделі захисту історичних будівель з впровадженням заходів з підвищення енергоефективності. Друга мета діяльності – посилити співпрацю і взаємозв’язок цільових груп шляхом створення он-лайн зеленої туристичної платформи.

Результати Т1:

1)Розробка спільного он-лайн-каталогу зеленого туризму 

2)Техніко-економічне обґрунтування для 3 будинків по кожній країнi для впровадження інвестиційних заходів у будівлях, що охороняються 

3) Дослідження ринку інноваційних технологій для ЕЕ та кліматичних будівель в країнах Басейну Чорного Моря 

4) Список технологій, виробників та дистриб’юторів, доступних та діючих у країнах проекту 

5) Технічний каталог інноваційних технологій та виробників 

6) Технічна допомога місцевим громадам у захищених районах

tourism

Т2 - Зелений туристичний потенціал природоохоронних територій країн Басейну Чорного Моря та можливості їх розвитку

Ця група заходів сприятиме посиленню транскордонного зеленого та історичного туризму в Чорноморському басейні шляхом зміцнення знань та процедур щодо охорони спадщини, сприяння енергоефективності та технологіям адаптації клімату в історичних і захищених будівлях та сприяння передачі інноваційних рішень між країнами.

Результати Т2:

1)Дорожня карта історичного туризму Басейна Чорного Моря та його зелені аспекти 

2) Віртуальний путівник по історичним чорноморським прикордонним місцям 

3) Контекстне дослідження ринкового потенціалу історичного та культурного туризму в басейні Чорного моря 

4) Семінари для зацікавлених сторін 

5) Навчальні візити для огляду потенційних об’єктів історичного та культурного туризму

Business people shaking hands together

Т3- Бізнес в історії – Розвиток потенціалу та обмін досвідом щодо зеленого туризму в Басейні Чорного Моря

Діяльність спрямована на надання можливості зацікавленим сторонам підвищити свій потенціал у сфері зеленого туристичного бізнесу та рішень ЕЕ у захищених будівлях за допомогою обміну досвідом та спільної роботи з найкращою практикою. Іншою метою проекту є сприяння зміцненню ділових відносин на горизонтальному та вертикальному рівнях шляхом залучення всіх цільових груп до активних заходів та забезпечення багаторівневої та транскордонної співпраці.

Результати Т3:

1)Розвиток потенціалу та обмін досвідом щодо зеленого туризму в басейні Чорного моря. Навчальні візити для обміну досвідом та підвищення обізнаності та зустрічі з зацікавленими сторонами 

2) Міжнародні семінари та бізнес-сніданки 

3) Зелені туристські вихідні 

4) Міжнародні форуми – сучасний підхід до зацікавлених сторін у сфері туризму та зеленого виробництва, щоб об’єднати їх зусилля у розвитку зеленого туризму басейну Чорного Моря

ІНВЕСТИЦІЙНІ ГРУПИ ЗАХОДІВ ПРОЕКТУ

І1 - Пілотне будівництво зеленого історичного туризму – Болгарія

Реконструкція будівлі з історичною цінністю та перетворення її на туристичний об'єкт. Ідея полягає в тому, щоб створити місце в старому місті Варна, де будуть різні можливості для туристичних маршрутів

І2 - Пілотне будівництво зеленого історичного туризму – Україна

Пілотною інвестиційною діяльністю стане енергоефективна модернізація Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я.

І3 - Пілотне будівництво зеленого історичного туризму – Греція

Запропонована інвестиція передбачає додатковий розвиток та надання послуг для будівлі / структури під назвою "Виставковий центр Каратеодоріс в Неа Висса Орестіада"